Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Biometria - Biometria.pl

Zasady działania

"Enrollment - rejestracja"

Pierwszym krokiem identyfikacji jest pobranie wzorca linii papilarnych. Następnie próbka jest przesyłana do komputera lub wbudowanego w urządzenie procesora, który tworzy unikalny wzór matematyczny. Wzorzec zapisywany w formie matematycznej zajmuje o wiele mniej miejsca w pamięci od rzeczywistego odcisku palca oraz co najważniejsze nie umożliwia odtworzenia oryginalnego wzorca palca, co daje Tobie gwarancję, że nikt nie ukradnie Twojej tożsamości. Kod matematyczny, który tworzy wzorzec może być z powodzeniem przechowywany na różnych nośnikach informacji tj.: karty magnetyczne, chipowe, zbliżeniowe, dysk twardy komputera czy bezpośrednio w pamięci urządzenia np. czytnika.

"Authenticate / Identify - Autentyfikacja i Identyfikacja"

Kiedy wcześniej zarejestrowany w systemie użytkownik chce uzyskać dostęp do danych lub pomieszczeń poprzez system biometryczny, powinien przedstawić swoją cechę biometryczną (np. przyłożyć lub przesunąć palec). System pobierze próbkę odcisku palca i porówna z wzorcem istniejącym już w bazie danych. Po poprawnym zweryfikowaniu odcisku zostanie zrealizowana wcześniej zdefiniowana w systemie procedura np. otwarcia drzwi czy zalogowania się do systemu operacyjnego. W innym przypadku może zostać uruchomiony np. cichy alarm i wysłany komunikat o nieautoryzowanym dostępie do administratora bądź służb ochrony.

Istnieją 2 podstawowe tryby autoryzacji:

  • Autentyfikacja, jeden do jednego(1:1) Polega na autoryzacji na podstawie numeru ID użytkownika oraz odcisku palca. Szybsza metoda przy dużej liczbie użytkowników. Nie wymaga przeszukiwania całej bazy danych. Próbka jest porównywana z wzorcem konkretnego użytkownika.
  • Identyfikacja, jeden do wielu(1:N) Polega na autoryzacji za pomocą samego odcisku palca. Szybsza metoda przy małej liczbie użytkowników. Wymaga przeszukiwania całej bazy danych. Próbka jest porównywana ze wszystkimi użytkownikami, aż do momentu odnalezienia pasującego wzorca.

"Bezpieczeństwo systemów biometrycznych"

Na całej Kuli Ziemskiej nie istnieją 2 identyczne odciski linii papilarnych.

Dzisiejsza technologia pozwala na pewną weryfikację osób poprzez systemy oparte na czytnikach linii papilarnych. Prawdopodobieństwo wystąpienia błędnej weryfikacji jest mniejsze niżeli fizyczne uszkodzenie tradycyjnego klucza lub zapomnienie hasła.

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu