Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Biometria - Biometria.pl

Tęczówka oka

W systemach biometrycznych jednym z kluczowym problemów jest zapewnienie unikalności odpowiedniej cechy. Problemem nie jest wiec np. zbadanie wymiarów dłoni, ale przeprowadzenie badań stwierdzających, jakie cechy dłoni i w jakiej kombinacji są odpowiednio unikalne.

Z prowadzonych badań płynie jeden wniosek: jednym z najbardziej unikalnych identyfikatorów jest tęczówka oka.

Tęczówka oka kształtuje się w ciągu 2 pierwszych lat naszego życia i nie zmienia się aż do śmierci. De facto tęczówka ulega zniszczeniu w maksymalnie 5 sekund po zgodnie. Co ważne: powyższe informacje dotyczą charakterystycznych (identyfikujących) cech tęczówki. Są one niezmienne (poza mechanicznym uszkodzeniem i przypadkiem raka nie zanotowano odstępstw od tej reguły). Co zaś najważniejsze: punktów charakterystycznych jest aż 266. Jest to parokrotnie więcej niż punktów charakterystycznych odcisku palca. Możliwa jest więc ogromna ilość kombinacji i, przyznać trzeba, natura korzysta z tego bardzo skwapliwie. Wystarczy powiedzieć, ze nawet u jednej i tej samej osoby tęczówka lewego różni się od tęczówki prawego oka. Tęczówka jest inna nawet u bliźniąt jednojajowych!

Obecne systemy rozpoznawania tęczówki najpierw robią ogólne "rozpoznanie" zarysów twarzy w celu znalezienia oczu. Następnie specjalna kamera wykonuje zdjęcie tęczówki o bardzo wysokiej rozdzielczości. Systemy radzą już sobie z przypadkowymi i celowymi ruchami głowy, mrugnięciem czy przymknięciem powieki. Nie stanowią problemu okulary czy szkła kontaktowe.

Następnie system z zrobionego zdjęcia przygotowuje kod zawierający skrócony opis punktów charakterystycznych. W systemach zaawansowanych taki kod jest następnie szyfrowany (z zastosowaniem szyfrów jednokierunkowych) i porównywany z zaszyfrowanym kodem oryginału - zapisanym w bazie danych. W tego typu systemach nawet po wykradzeniu zaszyfrowanego kodu nie jest możliwe odtworzenie na jego podstawie zarysu tęczówki.

Istniejące rozwiązania zapewniają poziom błędów rzędu 10 -10 a nawet 10 -20. Nic wiec dziwnego, ze tego typu systemy zdobywają rosnąca popularność w szczególnie wymagających instalacjach.

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu