Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Biometria - Biometria.pl

Notice: Undefined index: bmt in /pages/biometria.php on line 2

Biometria - wprowadzenie

Kiedy chcesz uzyskać autoryzowany dostęp polegasz na:

  • Czymś, co znasz: PIN, hasło ...
  • Czymś, co masz: klucz, token, karta...

Biometria rozwiązuje te problemy

  • Coś, czym jesteś: cecha Biometryczna.

Biometria jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym narzędziem służącym do autoryzacji. Nie może zostać pożyczona, skradziona czy zapomniana a jej podrobienie jest praktycznie niemożliwe.

Biometria może być zintegrowana z każdą aplikacją wymagającą zabezpieczeń, kontroli dostępu i identyfikacji oraz weryfikacji ludzi.

Biometria może być zdefiniowana jako sposób rozpoznawania i identyfikacji osobistej opartej na cechach fizycznych i behawioralnych. Są to miedzy innymi: linie papilarne, kształt twarzy czy dłoni, charakterystyczne cechy tęczówki oka, pisma ręcznego, jak również mowa, sposób uderzania w klawisze, a nawet układ żył nadgarstka. Biometria może być wykorzystana do uniemożliwiania nieautoryzowanych prób dostępu do bankomatów, komputerów osobistych, sieci komputerowych, telefonów komórkowych, domowych systemów alarmowych, zamków drzwiowych, kart procesorowych... Lista jest nieograniczona.

Techniki biometryczne są obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się działów teleinformatyki. Rosnąca ilość przetwarzanych informacji powoduje, że ważnym problemem staje się zapewnienie najwyższej jakości kontroli dostępu.

Mowa tu zarówno o kontroli dostępu do pomieszczeń, jak i autoryzacji użytkowników korzystających z określonych danych lub programów.

Tradycyjne techniki oparte o karty magnetyczne, mikroprocesorowe czy też o system haseł maja zbyt wiele wad, by podołać obecnym wymaganiom użytkowników.

Przede wszystkim kartę magnetyczną czy mikroprocesorową można po prostu ukraść, hasło można podejrzeć lub go po prostu wymyślić (zdecydowana większość użytkowników stosuje trywialne hasła, jak imię, data urodzin czy numer rejestracyjny samochodu).

Problemy te nie występują w przypadku kontroli biometrycznej. Jest ona bowiem oparta o specyficzne cechy organizmu, charakterystyczne dla każdego człowieka.

Warto podkreślić, że również z punktu widzenia kosztów systemy oparte o karty nie są najbardziej korzystne: wszak oprócz czytnika trzeba jeszcze zakupić (często niebagatelną) ilość kart. Co gorsza w przypadku kart magnetycznych konieczna jest ich okresowa wymiana ! A przecież w odciski palców nikogo nie musimy wyposażać... Dzięki powstaniu rozwiązań, w których weryfikacja jest przeprowadzona przez komputer, czytnik nie musi już być tak wyładowany elektronika. W praktyce oznacza to, że profesjonalne urządzenia np. do identyfikacji na podstawie linii papilarnych można już kupić za około 500 PLN netto.

W chwili obecnej najpopularniejsze techniki biometryczne można podzielić na następujące podgrupy:

  • systemy oparte o rozpoznawanie linii papilarnych
  • systemy oparte o rozpoznawanie geometrii dłoni
  • systemy oparte o rozpoznawanie mowy
  • systemy oparte o rozpoznawanie cech charakterystycznych tęczówki oka

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu