Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Biometria - Biometria.pl

Bezpieczeństwo

Jakie jest prawdopodobieństwo dwóch takich samych wzorców odcisku palca?

Indywidualność odcisku palca (Pankanti/IBM): prawdopodobieństwo wystąpienia dwóch takich samych wzorców palca oblicza się na 1 : 6.10-8 .

Bezpieczeństwo weryfikacji odcisku palca można oddzielić na dwa główne zagadnienia:

  • Bezpieczeństwo elektroniczne: czy autoryzujący system jest rzeczywiście na drugim końcu kabla?
  • Bezpieczeństwo biologiczne: czy dany palec jest żywy, sztuczny a może martwy?

Po pierwsze należy zapamiętać, że absolutne bezpieczeństwo nie istnieje. Techniczna strona ochrony musi być dopasowana do faktycznej wartości chronionych danych lub obiektów.

Bezpieczeństwo biologiczne Kiedy jesteś proszony aby dowieść swojej tożsamości, to nie chodzi o fakt, że żyjesz -co jest wymagane, ale coś więcej. Czym jest żądanie "Nazywam się Jan Kowalski i zgadzam się na transakcje". Innymi słowy, "Jestem żyjącą istotą nie pod przymusem i zgadzam się na dokonanie takiej i takiej transakcji" Taki system jest dziś nie do stworzenia (jak moglibyśmy czytać w twym umyśle?!), ale byłby to system ostateczny.

  • Zgoda na transakcje => dobrowolny ruch. Dla przykładu, przesunięcie Twojego palca nad czytnikiem jest ruchem dobrowolnym, ale rozpoznawanie twarzy nie.
  • Żyjący palec?
    • dodatkowy czujnik taki jak ciśnieniomierz krwi
    • użycie wielu cech biometrycznych (wielowarstwowa biometria)
  • Sam czy nie? (np. z kimś, kto sprawdza co robisz)

Dla nie nadzorowanych systemów ważna jest detekcja fałszywych, martwych i żywych palców. Do płacenia w sklepie użycie fałszywego palca byłoby bardziej skomplikowane i ryzykowne oraz łatwe do wykrycia.

Bezpieczeństwo elektroniczne

Sprawdzenie czy posiadasz autentyczny czytnik jest tym co problemem Inteligentnej Karty (smart card): karta musi udowodnić, że jest prawdziwa. Te same rozwiązania zostaną zastosowane. Odpowiedni wzór musi być tak samo potraktowany jak aktualne hasło użyte do Inteligentnej Karty: wzór musi być poprawny.

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu