Notice: Undefined variable: HTTP_SERVER_VARS in /index.php on line 5

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /admin/functions/bm_mysql.php on line 5
Biometria - Biometria.pl

Co wybrać?

Jeśli chcesz używać systemów biometrycznych, musisz zastanowić się i odpowiedzieć sobie na parę pytań. Aby dokonać właściwego wyboru musisz wiedzieć naprawdę czego potrzebujesz!

 • Poziom bezpieczeństwa: czy już wiesz jaki poziom bezpieczeństwa jest najlepszy dla Ciebie? Co w ogóle wiesz o poziomie bezpieczeństwa?
 • Nadzór systemu: czy twój system ma być nadzorowany, czy też nie?
 • Podszywanie się (spoofing): ważne jest aby twoje oprogramowanie było odporne na spoofing.
 • Pewność i solidność: czy twój system ma pracować non-stop, tworzyć kopie zapasowe?
 • Koszty systemu a wartość chronionych danych i mienia: jaka jest wartość rzeczy, które chcesz chronić i jaka jest cena ochrony?
 • Uniwersalność dla każdego: ZAWSZE jest pewien mały procent ludzi, który nie może korzystać z systemu biometrycznego.
 • Czy problemem jest , że pewna kategoria osób jest zawsze odrzucana?
 • Czasami biometria jest jedynym sposobem na identyfikacje osoby, czy takie jest założenie twojego systemu?
 • Rejestracja / czas autentyfikacji: jaki jest akceptowalny czas rejestracji? Czy rejestracja nowych użytkowników ma być nadzorowana?
 • Ergonomia, wygoda, akceptowalny sposób pobierania próbek: rozpoznawanie na odległość (bez dobrowolnego udziału osoby rozpoznawanej), bezpośredni kontakt z czytnikiem (dobrowolny odczyt, np. podczas zakupów)
 • Rozmiar czytnika: mobilny system taki jak np. telefon komórkowy będzie wymagał bardzo małego czytnika, ale już samochód może zaakceptować większe urządzenie.
 • Przechowywanie sygnatur, wzorców: jaki będzie koszt i ochrona przechowywanych próbek?
 • Prywatność (wielki brat): czy takie ma być założenie systemu?
 • Reguły narzucane przez Rząd?
 • Zaufanie: czytniki linii papilarnych szybciej zostaną zaakceptowane niżeli system rozpoznawania sposobu poruszania się.

Z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy Hitachi Data Systems wynika, że firmy rozważają możliwość wprowadzenia technologii biometrycznej w celu zwiększenia poziomu zabezpieczeń w miejscu pracy. 67% z nich deklaruje chęć wprowadzenia systemu skanowania źrenic i rozpoznawania odcisków palców.

Badanie wskazuje, że 70% firm uważa, iż zastosowanie urządzeń biometrycznych w budynkach biurowych jest uzasadnionym środkiem bezpieczeństwa, ale aż 50% przewiduje sprzeciw ze strony pracowników lub klientów wobec tej technologii. 37% respondentów jest zdania, że pozyskiwane w ten sposób informacje będą wykorzystywane do szpiegowania osób - czy to przez firmy, czy agencje rządowe.

Wyniki badania pokazują także, że tylko 15% instalacji wykorzystujących technologię biometryczną będzie gotowych do użytku w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Obawy dotyczące ewentualnych awarii i bezpieczeństwa danych sprawiają, że większość instalacji tego typu będzie wprowadzona dopiero po opracowaniu nowych systemów informatycznych chroniących przed tymi zagrożeniami. 37% ankietowanych jako powód wykorzystywania i przechowywania danych biometrycznych wymienia obawę przed przestępstwami, m.in. kradzieżą elektronicznego identyfikatora. Podobna liczba respondentów (40%) uważa, że potencjalny problem z technologią leży w ewentualnych awariach technicznych, powodujących na przykład przypadkowe uniemożliwienie pracownikom wejścia do budynku.

Badanie wykonane na zlecenie Hitachi Data Systems pokazało, że zastosowanie technologii biometrycznej spotyka się z dużym poparciem wielu organizacji rządowych i finansowych. 63% respondentów poparło stosowanie takich urządzeń w celu zabezpieczenia punków kontroli granicznej, 77% - budynków administracji rządowej, a 87% uznało za słuszne wykorzystywanie ich przez służby bezpieczeństwa. Niemal tyle samo osób opowiedziało się za wykorzystywaniem technologii biometrycznej do celów uwierzytelniania kart kredytowych (77%) i dokumentów identyfikacyjnych, w tym także praw jazdy i dowodów osobistych (73%). Najmniej poparcia uzyskało zastosowanie technologii w systemie ubezpieczeń emerytalnych (50% za i 43% przeciw).

Promocja

FaceStation

FaceStation
Najnowszej Generacji Terminal Rozpoznawania Twarzy

BioStation T2

BioStation T2
Terminal IP na linie papilarne z detekcją twarzy.

Aktualności

Polityka Prywatności CARDCO Sp. z o.o.,

Klauzula informacyjna.

Xpass S2

Najnowszej generacji czytnik kart zbliżeniowych Xpass S2. Multi smartcard.

Securex 2014

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej ekspozycji na Targach Securex w dniach 8-11.04.2014 r.
Pwi...

czytniki biometryczne producent, rejestracja czasu pracy cardco producent kart zbliżeniowych, plastikowych kontakt producent czytników do wbudowania w drzwi do kontroli dostępu